دکتر هومان حسینی

پوست و مو


لیزر کیوسوییچ بهترين گزينه براي پاک کردن تاتو

در حال حاضر ليزردرماني، بهترين گزينه براي پاک کردن تاتو محسوب ميشود، زيرا قابليت آن را دارد که رنگ تاتو را بدون ايجاد هيچگونه جراحت و جاي زخم، برطرف کند.
سيستم ليزر کيوسوئيچ يک دستگاه پيشرفته پزشکي است که براي توليد طول موجهاي خاصي از نور طراحي شده است. نور توليد شده با طول موج مورد نظر توسط بافت هدف که در اين مورد، همان ماده رنگي تاتو ميباشد، جذب ميشود. (ضربان )پالس ليزر کيوسوئيچ تنها در کسري از ثانيه انجام ميگيرد و اين قابليت را براي پرتو ليزر فراهم ميکند که با کارآيي بالايي از پوست عبور کند و با توليد حداقل گرما به طور مؤثري توسط ذرات جوهر تاتو جذب شود.
جذب سريع انرژي امواج ليزر باعث ميشود که ذرات رنگ تاتو تخريب شده و به اجزاي ريزتري شکسته شود. سپس اين ذرات ريز توسط ماکروفاژهای بدن انسان که فيلتراسيون طبيعي خود بدن هستند، تميز و دفع ميشوند.
بهطورکلي فرايند پاک کردن تاتو به وسيله نور ليزر طي دو مرحله اصلي انجام ميشود:
شکستن ذرات ماده رنگي تاتو و تبديل آن به ذرات ريزتر به وسيله ليزر که طي چند جلسه درماني متوالي انجام ميگيرد.
قابليت پالايش طبيعي خود بدن در جذب ذرات خارجي و دفع آنها به بيرون که در فاصله زماني بين جلسات متوالي انجام میشود.کیوسویچ يکي از پيشرفتهترين فناوريهايي است که امروزه براي اين کار وجود دارد و ميتواند تاتوهايي که ديگر به آن علاقه نداريد را به شيوهاي ايمن، سريع، کاملاً بدون درد و بدون آنکه آسيبي به پوست شما وارد کند، برطرف نمايد. متقاضیان ميتوانند با استفاده از دستگاههاي پيشرفته رفع تاتو، طيف وسيعي از رنگهاي تاتو از جمله رنگهاي تيره، بخصوص رنگ مشکي (که بيشتر نيمي از همه تاتوها را تشکيل ميدهد)، را به صورت کاملاً موفقيتآميزي پاک کنند. در جلسه مشاوره قبل از عمل، ما بهترين روشي را که براي شما قابل استفاده است، به شما توصيه ميکنيم.

براي پاک کردن تاتو به چند جلسه ليزر درماني نياز دارم ؟
هر نوع تاتو، ويژگيهاي خاص خود را دارد و بنابراين بهسادگي نميتوان گفت که شما براي پاک کردن آن دقيقاً به چند جلسه ليزر درماني نياز داريد. ما با تجربهي چندين سالهاي که در زمينه پاک کردن تاتو داريم، در اغلب موارد با ديدن يک تاتو ميتوانيم پيشبيني کنيم که چند جلسه ليزر براي پاک کردن آن لازم است. اما تعداد دقيق اين جلسات به سن تاتو، نوع رنگهاي موجود در آن و عمق و غلظت هر رنگ بستگي دارد.
سن تاتو: تاتوهاي قديمي را ميتوان در تعداد جلسات کمتري نسبت به تاتوهاي جديدتر پاک کرد. به طوري که براي پاک کردن يک تاتوي ۲۰ ساله ممکن است به دو يا سه جلسه کمتر از يک تاتوي تازه يک ساله، نياز باشد. براي مثال، پاک کردن کامل يک تاتوي يک ساله که در آن يک اسم با جوهر مشکي (يا سبز تيره) نوشته شده است، ممکن است به ۵ تا ۷ جلسه ليزر نياز داشته باشد.
رنگ تاتو: مسلماً پاک کردن بعضي از رنگها خيلي آسانتر از رنگهاي ديگر انجام ميشود. مثلاً رنگهاي خيلي تيره و آشکار مانند مشکي و سرمه ای را خيلي راحتتر ميتوان پاک کرد.

در حالي که پاک کردن رنگهاي نارنجي، زرد، صورتي، قهوهاي و سايههاي کمرنگ موجود در طرح تاتو، کمي سختتر است. اما سختترين رنگها براي پاک کردن، شامل سبز روشن، آبي روشن و آبي فيروزهاي هستند. در جلسه مشاوره اوليه که به صورت رايگان براي شما برگزار ميشود، ما شما را در مورد تعداد جلسات لازم براي پاک کردن رنگهاي خاص، راهنمايي ميکنيم.
غلظت رنگ: پاک کردن سايهها و نقاط کمرنگ، آسانتر است، زيرا رنگ آنها غليظ نيست. در بعضي از تاتوهايي که حروف خاصي در آنها نوشته شده است، براي سايه زدن حروف و پر کردن فاصله بين آنها از هالههاي کمرنگ استفاده ميشود. براي نقش ابرها هم از سايه استفاده ميشود. سايه و هاله کمرنگ را ميتوان در چند جلسه کوتاه پاک کرد، اما براي تجزيه رنگ قسمتهاي تيره و پاک کردن کامل آن به جلسات بيشتري نياز است.

ليزر چگونه رنگ تاتو را از بين ميبرد ؟
طول موجهاي خاصي از نور که توسط دستگاه ليزر رفع تاتو توليد ميشود، به وسيله جوهر رنگي موجود در طرح تاتو جذب ميگردد. جذب اين طول موجها منجر به گرم شدن ذرات رنگ و خرد شدن آنها در ظرف کسر کوچکي از ثانيه ميشود و در نتيجه ذرات رنگ به قطعات بسيار ريزی شکسته ميشود. اين ذرات بسيار ريز به راحتي توسط سيستم لنفاوي بدن پالايش و دفع ميشود. نحوه دفع اين ذرات، مشابه با روشي است که سيستم ايمني بدن براي دفع باکتريها و ذرات خارجي از بدن استفاده ميکند.

آيا پاک کردن تاتو درد دارد ؟
سيستم ليزر کيوسوئيچ ان دي ياگ، نور را به صورت اشعه های بسيار کوتاهي به نام پالس، ساطع ميکند. تأثير انرژي حاصل از پالسهای قدرتمند نور، مشابه با ضربه ناشي از يک کش لاستيکي است که به جسمي برخورد ميکند و کمي هم گرما توليد ميکند. اکثر قریب به اتفاق افرادی که این عمل را انجام میدهند نیازی به بیحسی ندارند، اما اگر به هر دلیلی بیمار تحمل درد خفیف ناشی از عمل را نداشته باشد، ما میتوانیم از بیحسی موضعی برای او استفاده کنیم. علاوه بر آن، ما یک تیمار سرمای منجمد کننده در قبل، حین عمل و بعد از عمل بر روی موضع مربوطه اعمال میکنیم تا هم از پوست شما محافظت کند و هم باعث کاهش درد ناشی از عمل شود. لطفاً به خاطر داشته باشید که ما تزریق عامل بیحسی را برای این عمل توصیه نمیکنیم، زیرا میتواند کارایی عمل پاک کردن تاتو را کاهش دهد. در تمام موارد، شما میتوانید بلافاصله بعد از اتمام عمل به محل کار خود بازگردید و یا فعالیتهای روزمره خود را شروع کنید، زیرا به هیچ زمانی برای استراحت بعد از عمل نیاز ندارید.

پاک کردن تاتوی صورت با لیزر
از عمل لیزر میتوان برای پاک کردن تاتوی ابروها و خط لبها استفاده کرد. اما قبل از حذف تاتوی لب و پاک کردن تاتو ابرو با لیزر باید حتماً در جلسه مشاوره، بعضی معاینات لازم انجام شود.


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید میانی بالای بانک پاسارگاد مجتمع نگار یک طبقه پنج واحد۱۹
تلفن : 36258134 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبرنامه هفتگی مطبلیزر موهای زائدسایتهای دیگرخدمات مطببیوگرافیگالری تصاویردستگاه های مطب