دکتر هومان حسینی

پوست و مو


RF Cavitation جهت لاغری و سفت کردن پوست بدن و صورت

لاغری موضعی با دستگاه RF
چاقی موضعی امروزه یکی از مشکلات بسیاری از افراد است. کم تحرکی و دیگر مسائل باعث شده است که افراد در برخی از نواحی بدن خود چربی انباشت شده داشته باشند. شایعترین قسمت ها پهلوها ، شکم ، زیر بازوها ، پشت کمر و حتی اطرف صورت و گردن است. این روزها روش های بسیاری برای آب کردن این قسمت از چربی های بدن تبلیغ می شود. لاغری موضعی با دستگاه RF یکی از بهترین روش های مطرح در دنیاست. در این روش با استفاده از امواج رادیویی چربی های ناحیه شکسته می شود. این روش یک دوره درمانی است که بایستی رعایت شود.

در روش لاغری موضعی با دستگاه آر اف ، چربی ها شکسته شده و مستعد دفع و استفاده در سوخت و ساز می شوند. در کنار این روش حرکات ورزشی مخصوص برای دفع سریعتر نیز تجویز می شود. در لاغری موضعی شکم و پهلوها با دستگاه RF کاهش سایز یک الی ۳ اتفاق می افتد. استفاده از RF در پزشکی بسیار رایج شده است. لاغری موضعی با RF یکی از این استفاده های بی شمار است. لاغری موضعی با دستگاه برای تمامی نواحی چاق بدن قابل استفاده است. برای لاغری موضعی صورت نیز می توان از آر اف استفاده کرد. با روش آر اف لاغری موضعی برای نواحی شکم ، پهلوها ، پشت ، اطراف فیله ها ، بازوها ، ران و باسن می توانید به راحتی و سرعت کاهش سایز داشته باشید.

با استفاده ازRF لاغری میتوان تغییر شکل در ظاهر بدن ایجاد کرده و چربی ناخواسته را در نقاط مختلف از جمله نقاط زیر از بین برد:

- ناحیه بالای بازو
- شکم
- ران
- باسن
- لگن
- زانوها
- ساق پا
- قوزک
- سینه مردان

از این دستگاه برای رفع چربی صورت و گردن نیز استفاده میشود که تکنیکهای لیفتینگ یا بالاکشیدن،تایتنیگ یا سفت کردن و جوانسازی به ویژه برای رفع غبغب را نیز شامل میشود

مزایای درمان با روش رادیوفرکوئنسی

کاهش یا از بین بردن سلولیت
با توجه به اینکه وضعیت پوست خانمها بسیار متفاوت از پوست آقایان است، بخشی از این تفاوت باعث میشود پوست خانمها به مشکل سلولیت دچار شده اما آقایان هیچگاه به این مشکل دچار نشوند. سلولیت در پوست خانمها فقط در نواحی اطراف باسن و پشت رانها ایجاد میشود و معمولاً این نقاط از نواحی خاص بدن هستند که امکان تجمع چربی در آنها بیشتر از سایر نقاط بدن است.

به هر حال، با توجه به معرفی روش درمان رادیوفرکوئنسی(RF)، امروزه بسیاری از مشکلات ایجاد شده به خاطر ابتلا به سلولیت قابل درمان هستند. با توجه به اینکه تجمع چربی دلیل اصلی ایجاد این مشکل میباشد، گرمای ایجاد شده در نتیجه امواج رادیوفرکوئنسی میتوانند بافت چربی اضافی ایجاد شده در نقاط مختلف بدن را از بین برده و باعث کاهش مشکل در افراد مختلف شوند.

کاهش سطح چربی بدن
برخلاف سلولیت که در عمل با تجمع بافت چربی در نقاط خاص بدن همراه بوده و در بین خانمها مشاهده میشود، تجمع چربی در نقاط مختلف بدن ممکن است در بین آقایان و خانمها بهطور مشابه ایجاد گردد. با در نظر گرفتن شرایط آناتومیک، هر دوی سلولیت و تجمع چربی در نقاط مختلف بدن دارای یک جنبه مشترک بوده و مشکلات ناشی از آنها به خاطر تجمع چربی در زیر سطح پوست و لایههای مربوط به آنها میباشد.

خوشبختانه، درمان با روش رادیوفرکوئنسی میتواند برای از بین بردن مشکلات مربوط به تجمع چربی در نواحی مختلف بدن صرف نظر از سن فرد مورد استفاده قرار گیرد. مکانیزم ایجاد گرما در نتیجه درمان رادیوفرکوئنسی باعث ذوب شدن سلولهای چربی و تخلیه آنها از طریق سیستم طبیعی دفع بدن میشود. به این ترتیب این درمان میتواند نتایجی شبیه به روشهای درمان جراحی برای از بین بردن بافت چربی بدن داشته باشد.

لاغری موضعی
با وجودی که اکثر افراد تصور میکنند تغییر شکل بدن همیشه نیاز به استفاده از روشهای درمان تهاجمی یا عمل جراحی دارد، درمان با روش رادیوفرکوئنسی این امکان را فراهم کرده که اجزای مختلف بدن با استفاده از یک تکنولوژی خاص که در آن بافت چربی زیر پوست هدف قرار گرفته و به لایههای بالای پوست آسیب وارد نمیشود، تحت درمان قرار گیرد. به غیر از درمان سلولیت، از طریق این روش امکان از بین بردن سلولهای چربی نامطلوب، سفت کردن پوست، صاف کردن و از بین بردن ناهمواریهای پوست و نیز لاغری موضعی وجود دارد. هنگامی که از این روش به عنوان یک درمان برای لاغری موضعی استفاده میشود، بیمار میتواند تغییر شکل موثر در پوست خود را پس از کاهش زیاد وزن مشابه نماید.

با توجه به اینکه درمان با روش رادیوفرکوئنسی برای اکثر نقاط بدن قابل استفاده است، از این روش میتوان برای ناحیه صورت افراد و بهطور خاص جهت ایجاد اصلاحات محدود در این ناحیه از بدن استفاده کرد.

روش درمان
درمان با روش رادیوفرکوئنسی(RF) بر روی بدن فرد انجام شده و این امواج از طریق یک دستگاه مخصوص در معرض نقاط هدف قرار میگیرد. به این ترتیب مقاومت بدن در برابر جریان انرژی باعث ایجاد گرما در نواحی هدف شده و در عمل میتواند باعث ذوب شدن یا وارد شدن آسیب به بافتهای هدف شود.

در این حالت درمان با توجه به برنامه از قبل تعیین شده انجام گرفته و در هر مرحله از فرآیند درمان از عکسها و اندازهگیریهای دقیق به این منظور استفاده میشود. طول مدت درمان با این روش معمولاً حدود 15 تا 60 دقیقه است. با توجه به اینکه هر فرد قدرت تحمل درد متفاوت و آستانه ناراحتی خاص نسبت به سایرین دارد، تعیین مقدار دقیق درد یا ناراحتی بیمار در طول این درمان دشوار است. علاوه بر این شرایط درد و ناراحتی بیمار میتواند به ابزار استفاده شده و قدرت درمان نیز بستگی داشته باشد.


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید میانی بالای بانک پاسارگاد مجتمع نگار یک طبقه پنج واحد۱۹
تلفن : 36258134 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبرنامه هفتگی مطبلیزر موهای زائدسایتهای دیگرخدمات مطببیوگرافیگالری تصاویردستگاه های مطب